Меню Закрити

«Повсталий степ». 5 років!

13 липня 2016 року в мережі з’явився один з найкращих відеороликів на тему сучасної війни. «Повсталий степ» – це сильна молекула нашого світу. Дуже тонусна робота, яка чітко відрізняється своїм настроєм.

Дата у план була внесена давно. Час прийшов і я написав листа режисерові ролика – Тарасу Чучману. Візуально ми зналися. Так, як можуть бути знайомі люди, що належать до певного середовища. Йдеться про вболівальників ФК «Карпати» (Львів). Тарас у фанатському русі постать відома, його ролики про виступи команди та акції ультрас знають усі, а я мав за честь кілька сезонів бути причетним до «АвтоФанів Карпат».

Автор ролика “Повсталий степ” Тарас Чучман

Наша кореспонденція виглядала ось так:

 – Привіт! Можемо зустрітися? 5-та річниця «Повсталого степу» на носі. Хочу допис зробити.

– Привіт! Та можемо. Думаєш, воно комусь цікаве?)

– Кілька друзяків вже чекає, а скільки таких, про яких ми не здогадуємось? Хоч ти правий, це завжди питання))

– Та без питань, зрештою, якщо воно цікаво бодай комусь, то випендрюватись не пасує))

Зустрілись наступного дня. Я готувався. Перечитав коментарі в ютубі, склав питання про окремі фрагменти, про автора вірша Максима Степового, про озвучку Андрія Середи з «Кому Вниз», про музичний лейбл Audiomachine і т.д. Проте, розмова пішла зовсім по-іншому.

– Якщо з самого початку, – згадав Тарас, – то у фейсбуці я підписаний на сторінку Віталія Гайдукевича. У його стрічці побачив повідомлення про конкурс «Допоможи ЗСУ піратським роликом». Зайшов, переглянув умови. Побачив, що підтримки від офіційних військових структур немає. Відразу постає питання з первинним матеріалом для роботи. Думав забути. Але вкладка у браузері залишилась. За кілька днів перечитав знову. Там з‘явилась інфа, що з матеріалом готове допомогти Військове телебачення України. Це міняло справу. Вони прислали багато відео, ще частину качав сам. Ось так.

Улюблений кадр Тараса Чучмана в «Повсталому степі»

– А як вірш підібрав? Як озвучував Андрій Середа?

– Та це все випадок. Не було ніякої спеціальної роботи для ролика. Переглядав відео і натрапив на запис виступу «Кому Вниз», де Андрій Середа декламував класний вірш. Я не маю контактів з Середою і ніколи не бачив Максима Степового. Постфактум надіслав Максиму повідомлення і подякував. Все!

– А музика?

– І з музикою так само. Сидиш, працюєш з кадрами, паралельно грають гігабайти музики. Момент і все лягає. Потім вже дивишся, що це композиція «Shadowfall» від Audiomachine.

– З людей на відео когось знаєш?

– Нікого. Потім мені підказали, що у відео є генерал Михайло Забродський, фразу «Как это еще беха наша жива?!» кричить Валерій Маркус (Ананьєв). Шкода лише, що не знаю імені останнього з ролику. Того, хто каже: «Більше комарі задовбують, чим сєпаратісти».

– Я щось малював все набагато складніше.

– Так воно і мало б бути, але з цим роликом все було інакше. Він зроблений за дві доби. Все лягало само собою. Музика з віршем практично злились. Втручань мізер. Так не буває. Таке враження, що не я його робив. Я просто виконував технічну роботу, а керував хтось зовсім інший.

13 липня 2016 року «Повсталий степ» був представлений публіці, а 25 липня організатори конкурсу, інформаційне агентство «Петр и Мазепа», оголосили роботу переможцем.

«Повсталий степ» залишиться актуальним назавжди. Він сильний, бо сильні його складові. Дякую!

Підготував Володимир Муравський

1 Коментар

  1. Сповіщення:Наші Герої житимуть вічно! Повсталий степ | Просто денник

Обговорення закрито.