Меню Закрити

“Якось то буде! О-го-го!” Поради адекватним патріотам

Здатність сміятися з себе – це головна ознака психічного здоров’я людини і нації! Тому, плануючи Рік Новий 2021, пропонуємо взяти до уваги рекомендації календаря “Лис Микита” та його блискучого редактора-карикатуриста Едварда Козака з 1949 року. Особам без почуття гумору читати заборонено!

Якось то буде!

У січні маємо надто багато свят і на патріотичну роботу лишається мало часу. Свята обходіть так, щоб обійти всіх знайомих, а самому обійтися без гостей. Постарайтеся увійти в почесний комітет «Свята Соборності», але на засідання не мусите ходити, бо нічого не станеться, як свято «22 січня» відбудеться в лютому.

Маємо час!

В лютому чекає вас тяжка громадська праця. Ви повинні увійти в почесні комітети всіх карнавальних вечорниць і забав. Хоч не мусите приходити на засідання цих комітетів, зате на забави ви повинні з’являтись особисто, щоб активно піддержати буфет, а разом з цим добродійну ціль, для якої улаштовано вечорниці.

Моя хата скраю

В цьому місяці ви повинні абсолютно змінити свою партійну приналежність. Сидіння в одній партії робить людину непопулярною. Заявами в пресі і виявленням усіх «паскудств», які, на вашу думку, діються в партії, з якої виступаєте, добудете розголос, а друзі по приналежності до партії, з якої ви виступили, будуть вам заздрити, що вони не зробили цього раніше.

Ти сюди, я туди!

В цьому місяці, з уваги на великий піст, ви повинні виголосити якийсь публічний реферат. Публіка в цей місяць стравить навіть найтяжчі імпрези. Для реферату візьміть якийсь старий рукопис, що ви його колись виготовили для газети, а який вам всі редакції відкинули. Слухачі цього напевно, не помітять.

Побачимо!

Пора навести порядок. Це нагадає вам вашу працю всіх воєнних років, і хай це буде спонукою для вас написати спомини, які перешліть за добрий гонорар до редакції. Або краще видайте власним накладом. Віньєту на обкладинку нарисуйте самі: колюче терня, а на ньому червона кров. Це дуже просто! На Зелені Свята візьміть обов’язково участь в панахиді. Коли вам комітет не призначив почесного місця, займіть чуже, бо й так ніхто в такій торжественній хвилині авантури робити вам не буде.

О-го-го!

В політиці починається огірковий сезон і ніхто ніякої партійної акції в цьому місяці не переводить. Користайте з сонця і набирайте сили для дальшої, посиленої громадської праці. В найближчому колі і в установах, де працюєте, переведіть збірку на якусь актуальну національну потребу. Грошей не відсилайте зараз, бо може будуть вам потрібні в час відпустки. Відішлете восени.

Ще так не було, щоб якось не було!

Відпустка, час відпочинку і вам треба подбати дещо й про ваше здоров’я. Майте на увазі слова І. Франка: «…Кожний думай, що на тобі Міліонів стан стоїть!». Тож, коли не подбаєте про себе і впадете знеможені працею на громадській ниві, то з вами впаде мільйон. Тому в липні, для добра мільйонів, відпочивайте!

Наплювать!

В серпні продовжуйте ваш відпочинок і набирайте сили, бо у вересні чекає вас тяжка громадська праця. Загорайте на сонці, бо, репрезентуючи перед чужинцями рідну націю, ви повинні мати здоровий вигляд. Під кінець місяця можете поволі робити собі план вашої праці на осінь, але це не конечно, бо практика виказує, що якраз безплановість патріотичної праці дає дуже добрі наслідки.

Коби знаття!

Вернувшись з відпустки, починайте робити в вашій новій партії якийсь рух, щоб партійна програма не залежувалася. Найкраще зробити опозицію, бо це партію найкраще уздоровлює. Претекст для опозиції завжди і всюди можна знайти. Гроші, із переведеної ще в червні збірки, вже не висилайте, бо вони напевно розійшлися, а докладати до справи з власної кишені – це вже надто велика від вас вимога.

Забув!

Разом з людьми, яких ви приєднали до опозиції, вийдіть з партії і створіть собі нову. Це дасть вам нагоду стати нарешті на чолі політичного життя. Не забудьте в першу точку програми вашої партії поставити потребу консолідації всіх українських партій. Цієї точки не можна боятись, вона у нас і так ніколи не буде зреалізована. Ставши лідером нової партії, ви не можете вже витирати собою всіх кутів в національній роботі, ви мусите пам’ятати тільки про гідну презентацію.

Спізнився!

Добре як перед виборами, вивчите на пам’ять де, коли і в якій частині ви боролися за Україну, бо дуже погано, коли ви, оповідаючи другий раз якесь ваше геройство, щось помішаєте. Старайтеся видавати власну газету… В газеті матимете змогу бити всіх, а одночасно закликати до консолідації. На публіку це робить дуже добре враження.

Пропало!

Під кінець року робите баланс, тобто балансуєте. Трохи вліво, трохи вправо. Крім того ви робите підсумки вашої цілорічної праці і доходите до висновку, що рік не пішов на марно. Відбуваєте різні Загальні Збори різних установ, на яких робите завжди опозицію, бо опозиція тільки виходить на здоров’я. Якщо ви у проводі, то судіть всяку опозицію і назвіть її «киринною роботою».

Взагалі цей місяць тяжкий, бо треба здавати різні звіти, але ви старайтесь довгим вступом до звітів так втомити слухачів, щоб вони не могли вже думати над основним звітуванням. Закінчивши щасливо рік, починайте новий, ще більше посилюючи свою працю.

“Стилет і Стилос” вітає з Новим Роком та зичить вдалого поєднання серйозних дум з почуттям гумору!