Меню Закрити

Нестор «Габсбурґ»

10 лютого 1895 році у місті Пула на Адріатичному узбережжі (сучасна Хорватія) народився ерцгерцог Вільгельм Габсбурґ-Лотрінґен. Попри те, що володарем австрійського престолу він міг би стати лише за умови масового самогубства чи смертельної хвороби родичів, Вільгельм був справжнім Габсбурґом, членом одної з найвпливовіших європейських династій. А це не кожному дано. Так сталося, що в молоді роки він вибрав українську ідентичність і увійшов в історію під іменем Василя Вишиваного.

«Стилет і Стилос» долучаючись до 125-річного ювілею, не знайшов нічого кращого, як розповісти анекдотичну бувальщину.

Отже, у 1918 році Вільгельма Габсбурґа-Василя Вишиваного на чолі окремої групи австро-угорської армії, до якої належав і Легіон Українських Січових Стрільців, занесло в наші степи. Бував він у Запоріжжі, Херсоні, Кропивницькому, Одесі.

Тут архікнязь-полковник почув про Нестора Махна і в колі наближених осіб виявив велике бажання зустрітися зі «Степовим Батьком». Оточення Вільгельма переконувало не робити цього, мовляв, чи пасує самому Габсбурґу бачитися з таким бандитом? На що Василь Вишиваний відповів: «А ви думаєте перші Габсбурґи були іншими?»

Ярослав Острич