Меню Закрити

Не гонораром єдиним…

Сьогодні День адвокатури і є привід згадати осіб, що увійшли в історію не завдяки своїй професійній діяльності або, якщо коректніше, – більш знані з інших видів діяльності. Для допису обрано п’ять найбільш впізнаваних історичних діячів.

Поза рейтингом залишилися письменники Лесь Мартович та Марко Черемшина, про яких згадувалося нещодавно на нашій сторінці. Не увійшли до нього також генерал армії УНР Роман Дашкевич, засновник січового руху Галичини Кирило Трильовський, громадський організатор Чернігівщини Ілля Шраг та відомий в першу чергу як історик Андрій Яковлів. Нема також сеньйора галицького суспільного життя Степана Федака і надзвичайно плодовитого публіциста Осипа Назарука.

Відкриває наш «Топ-5» літератор, громадський діяч, засновник і меценат Наукового Товариства ім. Шевченка, автор пісні-гімну «Молитва за Україну» Олександр Кониський.

Олександр Кониський

На четвертому місці прем’єр-міністр Західно-Української Народної Республіки, один із найавторитетніших галицьких політиків – Кость Левицький. Попри громадську діяльність, був знаним цивілістом, автором популярних брошур про громадські права, виборче законодавство, статус української мови в Австро-Угорщині, редактором «Часописі правничої», упорядником «Німецько-українського словаря висловів правничих і адміністраційних», головою «Союзу Українських Адвокатів».

Кость Левицький

Третє місце займає Президент Української Національної Ради та Диктатор ЗУНР Євген Петрушевич. Фахівець з цивільного права, який блискуче поєднував адвокатуру з громадською діяльністю в повітових містах Галичини. На відміну від Костя Левицького, який зберіг свій політичний авторитет до кінця життя, Євген Петрушевич безжально розправився зі своєю репутацією завдяки радянофільським заявам.

Євген Петрушевич

На другому місці автор знакового політичного твору «Самостійна Україна» Микола Міхновський. Окрім громадсько-політичної діяльності був знаний сучасникам як успішний харківський адвокат-криміналіст.

Микола Міхновський

Очолює рейтинг людина, яка не потребує жодних коментарів та пояснень. Наш сучасник. Його не стало минулого року. Це – Левко Лук’яненко.

Левко Лук’яненко

Вітаємо Панство меценасів, присяжних повірених та їх конципієнтів з професійним святом!